BINGA-BONGA

GIAPPONE, ARTE, CITTà, SCRITTORI, POETI, PERSONAGGI, storie..., JAPONSA UMETNOST, MESTA, PISATELJI, PESNIKI, OSEBNOSTI, zgodbe...

« Older   Newer »
  Share  
view post Posted on 5/1/2006, 02:07
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,341
Location:
TRIESTE

Status:


眀けましておめでとうございます 2006 -akemashiteomedetougozaimasu

image

image




Ko smo pa že pri Japoncih, bi pa rada povedala, da je bil in je še Takashi Tokuhisa prvi Japonec v Sloveniji, pribl. 35 let in zato mu poklanjam tole pozornost!

image


Potem pa moram dodati še enega izmed mojih najljubših filmskih igralcev - legenda japonskega filma:
TOSHIRO MIFUNE
image
in pa pisatelja - legenda japonske dramatike:
YASUNARI KAWABATA
image


No, potem pa še kaj povejmo o Takashijem sinu: TAIJI TOKUHISA, ki je zelo dober, inteligenten, lep, sposoben, duhovit TV voditelj! Bravo, le tako naprej! Veliko uspeha ti želim!
image



RYUICHI SAKAMOTO

image

Izreden glasbeni ustvarjalec, komponira tudi filmsko glasbo. Ima čisto svoj stil in sistem
izvajanja, mešanica moderne in tradicionalne japonske glasbe. Meni je zelo všeč!




SAMURAI - GEISHA - NINJA

image imageimage

Edited by BINGA-BONGA - 22/10/2006, 10:06
 
Web  Top
view post Posted on 30/1/2006, 12:24
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,341
Location:
TRIESTE

Status:


NIHAOuser posted image2006user posted image user posted imageuser posted image user posted image

Edited by BINGA-BONGA - 3/2/2006, 12:41
 
Web  Top
view post Posted on 25/3/2006, 01:18
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,341
Location:
TRIESTE

Status:


YUKARI NAKANO

image
image image

Rojena/nata August 25, 1985 in Aichi, Japan, Svetovna prvakinja v umetnostnem drsanju.

La grandissima e bravissima campionessa mondiale del pattinaggio artistico sul ghiaccio!




中野友加里 Yukari Nakano
フィギュアスケート

成功率の高いトリプルアクセルに加え、美しいスピンやスパイラルを披露。恩田、浅田らと同じく名古屋・山田コーチの元でジャンプに磨きをかけた。早大進学と同時に現在の佐藤信夫コーチの指導を受け始める。試合では気負ってしまって笑顔を出すことが出来ず、昨季は四大陸選手権で11位に沈むなど、低迷。だが、地道な努力が五輪シーズンに花開いた。今季のショートプログラム、自由ともにテーマは「恋」。


Edited by BINGA-BONGA - 25/3/2006, 01:56
 
Web  Top
MARSA
view post Posted on 25/3/2006, 01:34




SUGURI FUMIE

image
image image

Data di nascita 31 dicembre 1980
Sesso W
Città di residenza Kanagawa
Paese di residenza JPN
Altezza 158 cm
Peso 45 kg
Nazionalità JPN

Campionessa mondiale del pattinaggio artisico sul ghiaccio.





有明のショーでは、体調不良のため穴をあけてしまい、多くの方にご迷惑をおかけしてすみませんでした。まだまだプロ根性に欠けているなと反省しています。今は今月の世界選手権に向けて最終調整をしています。 ...全文


2006.03.25: 世界選手権予選ショートプログラムで2位になりました。

2006.03.23: 世界選手権予選でA組1位、全体の2位でショートプログラムに進出しました。

2006.02.28: 世界選手権に出場します。
【日程】 3月22日  予選
     3月24日  ショートプログラム
     3月25日  フリースケーティング
     3月26日  エキシビジョン

2006.02.24: トリノ五輪エキシビジョンに出場しま す。

2006.02.23: トリノ五輪フリースケーティングで総合4位になりました。

2006.02.21: トリノ五輪ショートプログラムで 4位になりました。

2006.02.20: トリノ五輪に出場します。
【日程】 2月21日 ショートプログラム
     2月23日  フリープログラム


Edited by BINGA-BONGA - 25/3/2006, 02:09
 
Top
view post Posted on 3/4/2006, 13:24
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,341
Location:
TRIESTE

Status:



KABUKI - teater

image



KATANA

image



tadao ando arhitektura

image
 
Web  Top
MARSA
view post Posted on 20/4/2006, 16:48




Clicca :hysterical.gif: Pritisni! ping pong Matrix
 
Top
GARIBALDI1
view post Posted on 9/8/2006, 13:24




imageimage
image
...]
imageMAKI
imageTEMPURA
imageYAKITORI
imageCHICASHI

imageBANZAIIII BINGABOUMM,benvenuto al mio ristorante japonnese,faciamo cucina MODA KASAMUTRA,mangiare tutto é vedrai ché la tua lingua imparera il japonesé,MOUHAHAHAAAAAAA


 
Top
view post Posted on 9/8/2006, 13:56
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,341
Location:
TRIESTE

Status:


image Konnichiwa!

Kore wa nan desuka?
image :hysterical.gif:
 
Web  Top
view post Posted on 11/8/2006, 12:32
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,341
Location:
TRIESTE

Status:


:ani_congrats.gif: ......... TAIJI TOKUHISA :bravo116sh.gif:


image




Intervju, LJ, 31.7.2006


Prvo moram povedati, da mi v TS od osamosvojitve Slov. NIMAMO niti TV niti RADIA, ker nasa draga mati Slovenija NE PLACUJE ODDAJNIKOV!!! Zatorej Slovenci v zamejstvu nimajo/nimamo (jaz ne spadam med zamejske Slovence) niti najmajsega pojma, kaj se dogaja na oni strani meje. Prej sem vedela za vse nove in stare pevce, napovedovalce, no…..

Pa sem enkrat slucajno gledala slov. tv in vidim enega lepega fanta napovedovalca, ki je imel cisto svoj stil, cisto svoje obnasanje, govorico, sploh vse je stimalo. Na koncu pa je pisalo, da je voditelj Taiji Tokuhisa. No, in tako se odpravim na lov, ga koncno zalotim v njegovi trgovini AQUAS – SEAWAY, Igriska 12 v centru LJ, kjer prodajajo prav vse za colne, jadrnice, potapljanje, kopalke …..

Trgovina je razdeljena na dva dela : na zenskem oddelku prodajajo oblacila in obutev, na tem bolj tehnicnem oddelku pa prodajajo vso podvodno in ribisko opremo, gumenjake tudi do 9 m, najvec pa od 2 – 4 m, motorje, vse kar je v zvezi z morjem. Velikih colnov pa nimajo. (K sm tut ze prej vidla, d ih nimajo niti ke parkerat tm ukol, z’to sm prou zacudena, d gdaj tut kej trapastga uprasam, no ja, jest sm itak taka !) Trgovina je specializirana, imajo torej veliko izbiro in ponudbo. Predlagam, da greste pogledat.
V vednost : vidim tam en monitorcek pribl. 10 x 10 cm, to montiras na barkico in potem ti piska, ko zazna ribice in jih tudi pokaze, pa globino, stopinje pa se kaj…. in to v tej trgovini stane okoli 200 €, predlani pa je moj prijatelj kupil isto stvar v TS – 800 €. Evo!!!


Po izrecenih komplimentih o njegovi duhovitosti, lepoti, stilu itd….
- Koliko ste pribl. star in znamenje, samski - porocen?
Vodnar, cez 30, samski!

- Fajn, potem pa imajo punce se sanse?
Da, imajo!

- Koliko znate japonsko, glede na to, da je vas oce znani karate mojster TAKASHI TOKUHISA? Ali vas on trenira, in kaksen pas imate? S katerimi sporti se se ukvarjate?
Zelo, zelo malo, tiste besede, ki jih uporabljamo pri karateju in pa vljudnostne fraze. Trenira me moj oce, ki je zahteven, kar je cisto prav (pripomnim z vprasanjem, ce je fotr tecen, ker mene je imel samo na izpitih, itak pa jih nisem niti delala prav rada, ker sem si takoj na zacetku naredila temno vijolicast kimono s crnimi svilenimi obrobami in tudi crn svilen pas, ki se je zavezoval skoraj na masno? Imela pa sem Takashijevo izrecno dovoljenje, ker sem ga pri vpisu vprasala, kaj naj oblecem in je rekel, da tisto kar hocem!!!!) imam crn pas, zacel pa sem sele potem, ko sem koncal trenirati kosarko. Potapljam se tudi in to brez bomb pa veliko se ukvarjam s podvodnim ribolovom. Ukvarjam pa se se z veliko sporti: odbojka na mivki, apnea, vcasih sem treniral kosarko in jo tudi se zdaj rad igram.

- Izvedela sem tudi, da ste tudi maneken, in ce mi poveste, kako ste prisel na tv?
Prej sem dosti delal v modi, zdaj pa malo manj. Nekega dne pa me je poklical en znanec reziser Sasa Dzukic, ki dela na TV RSL v Novem mestu, kjer se oddaja snema in povedal, da izbirajo napovedovalca za novo oddajo, samo da mu ni noben vsec. Ker pa je vedel, da imamo tudi nauticno trovino me je vprasal, ce bi me kaj takega zanimalo. Zmenili smo se za sestanek in zdaj ze peto leto vodim to oddajo, ki je cez celo leto na programu, samo poleti so ponovitve.

Moja druga tv oddaja pa se imenuje AVANTURA in jo vodiva skupaj z Ano in je na TV PIKA / Kanal A. To je mesecna vecerna oddaja , vsak cetrti petek v mesecu ob 21. uri. Oddaja ni kviz, to je razvedrilna oddaja in v vsaki oddaji imam eno znano Slovenko, Ana pa znanega Slovenca (od pevcev do politikov), potem pa imamo tekmovanja iz razlicnih sportov. Vedno se spomnimo nekaj novega, izvirnega, sledi originalna kazen, ki jo mora porazenec izpolniti, npr: sredi poletja mora v smucarski opremi in s smuckami hoditi okoli ali prodajati sladoled na plazi, pranje avtov…. Koliko casa bo ta oddaja trajala se ne ve, odziv gledalcev pa je ogromen.

- Novi nacrti, nove tv oddaje, mogoce svoja tv ali tudi pojete?
Lastra tv sigurno ne, moral bi biti multimilionar pa ne tolarski. Pojem pa ne. Povem pa se to, da smo ustanovili novo podjetje CUDEZ d.o.o., ki se ukvaja z odstranjevanjem in ciscenjem cigumijev s plocnikov. (Ker mi je smesno, se smejim in vprasam, kako so na to idejo prisli?) To imajo ze dalj casa v drugih drzavah. Na vsakem koraku so cigumiji, vsepovsod, na milione.


Evo, konec, najlepse se mu zahvalim, klocnem 2 slikci in .....
Taiji, ki se izgovori Tajzi, zelim ti veliko poslovnih in tv uspehov in pa: DA SI
NAJBOLJSI in NAJLEPSI TV VODITELJ!




:bye1.gif: :clapping.gif: :grazie.gif: :flowers2.gif: :punk.gif:






image






www.avantura.tv

Evo, tukaj lahko malo vidite Taijija in pa Ano, voditelja oddaje Avantura!

TAIJI po japonsko pomeni MIR V DEZELI! To mi je on povedal!




Traduzione:

TAIJI TOKUHISA
metà giapponese, metà sloveno è un bravissimo e bellissimo TV presentatore, con il proprio stile, originalità, intelligenza, ha bellissima voce e il modo di presentare.

L'intervista fatta a Ljubljana, 31.7.2006
direttamente nel suo negozio specializzato: vendono tutti gli articoli nautici: gommoni, grandi anche più di 9 m, barche a vela, tutto per la pesca, sub, costumi da bagno, insomma …. completamente tutto! Il negozio AQUAS / Seeaway si trova in centro, Igriska 12 e ci sono buonissimi prezzi, bassissimi!


Risponde:
Ho più di 30 anni, segno zodiacale: acquario, e non sono sposato. Il mio nome TAIJI significa ‘Pace nel paese’! Il giapponese non parlo, soltanto poche parole, quelle che si usano nel karate e le frasi. (Devo aggiungere che il suo padre è famosissimo maestro di karate con il 7 o 8 DAN, TAKASHI TOKUHISA che vive già più di 30 anni a Ljubljana.)
Faccio tantissimi sport: adesso karate, sub, apena, pallavolo sulla sabbia, prima facevo basket.

Ho cominciato con la moda e sono pure un modello, faccio le sfilate, ma sempre di meno, perché adesso faccio la TV. Ho 2 trasmissioni: NAVIGATORe ed AVANTURA che è una trasmissione divertentissima. Ogni quarto venerdì sera alle 21. abbiamo in studio 2 persone famose slovene e dopo ci sono le gare…. Tantissima gente guarda questa trasmissione!

Abbiamo aperto pure una ditta specializzata: si tratta delle pulizie di gomme da masticare dalle strade, marciapiedi ….


:grazie.gif: :ani_congrats.gif: :bravo116sh.gif: :ciao.gif:



Ecco, ho fatto soltanto un piccolo riepilogo!
 
Web  Top
view post Posted on 25/8/2006, 17:02
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,341
Location:
TRIESTE

Status:


.
.

:stellinina7er.gif: こん :stellinina7er.gif: KONNICHIWA :stellinina7er.gif:

.
.

image


image

 
Web  Top
view post Posted on 13/10/2006, 21:34
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,341
Location:
TRIESTE

Status:


:stellinina7er.gif: IMPORTANTE! :stellinina7er.gif:


Qualche volta dovete aspettare un poco, perché i video non si vedono. E’ la colpa di Internet! Tradotto con GOOGLE!


VAZNO!


Kdaj morate malo pocakati, ker se video ne vidijo! To je krivda Interneta!


IMPORTANT! Sometimes you must wait for a little, because the video is not looked at. This is the guilt of Internet! Translate with GOOGLE!


重要! ビデオが見ないので時々少しを待たなければならない。 これはインターネットの有罪である! GOOGLEと翻訳しなさい!


WICHTIG! Manchmal mußt du wenig warten, weil der Bildschirm nicht betrachtet wird. Dieses ist die Schuld des Internets! Mit GOOGLE übersetzen!


重要! 有时你必须等待一下,因为不是看录像. 这是有罪! 翻译与谷歌!


IMPORTANT ! Parfois vous devez attendre, parce que la vidéo n'est pas regardée. C'est la culpabilité de l'Internet ! Traduire avec GOOGLE !


مهم! احيانا يجب عليك الانتظار قليلا ، لأن الشريط لم ينظر فيها. هذا هو ذنب الانترنت! ترجم مع الصور!




¡IMPORTANTE! Debes esperar a veces un poco, porque el vídeo no se mira. ¡Ésta es la culpabilidad del Internet! ¡Traducir con GOOGLE!


중요한! 때때로 당신은 영상이 보이지 않기 때문에, 약간을 기다려야 한다. 이것은 인터넷의 죄이다! GOOGLE로 번역하십시오!


IMPORTANTE! Às vezes você deve esperar um pouco, porque o vídeo não é olhado. Esta é a culpa do Internet! Traduzir com o GOOGLE!


:stellinina7er.gif: VAZNO! :stellinina7er.gif:


Ponekada morate malo pricekati, jer se video ne vide zbog Interneta!

:ciao.gif:

 
Web  Top
view post Posted on 22/10/2006, 09:04
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,341
Location:
TRIESTE

Status:


KYOTO



image

image
image

image
image



Precudovito SVETISCE TOSHOGU v Nikko blizu Tokia na zacetku XVII. stoletja.
To je samo en primer japonske umetnosti iz casa Edo (prvi Shogun dinastije Tokugawa Ieyasu).


image


BARVNA XILOGRAFIJA japonske umetnosti iz casa Edo
(1600-1868), slikarja Ukiyo-e.
Predstavlja preoblecevanje neveste v porocne obleke med porocnim obredom.
Ekstremno linearen predstavljen stil, skupaj z natancnostjo in bogatimi dekoracijami,
to so karakteristike japonskega slikarstva in lesorezov,
ki je vladal na vzhodu v drugi polovici XIX. stoletja!


image


PRECUDOVITO!


[quote name='svizec' date='1. Jan 2006 ob 14:30' post='607010']
evo tole ma tut neki veze z novim letom...


image


Magnifico santuario Toshogu, costruito a Nikko, nei pressi di Tokyo, nei primi anni del XVII secolo, è un alto esempio di arte giapponese del periodo Edo. Il santuario racchiude il mausoleo del primo shogun della dinastia Tokugawa, Tokugawa Ieyasu.

Una xilografia a colori giapponese dell'epoca Edo (1600-1868) eseguita da un artista del movimento Ukiyo-e; raffigura il cambio d'abito della sposa durante la cerimonia nuziale. L'estremo linearismo dello stile rappresentativo, insieme alla precisione e alla ricchezza dei dettagli decorativi sono elementi caratteristici della pittura e dell'incisione giapponesi, che tanta influenza ebbero sull'arte occidentale nella seconda metà del XIX secolo.

 
Web  Top
view post Posted on 20/12/2006, 18:47
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,341
Location:
TRIESTE

Status:


:stellinina7er.gif: SI VOTANO / GLASUJEJO SE :stellinina7er.gif:



1. Forum BINGA-BONGA - TOP 200 FORUMFREE - clicca

http://supporto.forumfree.net/?t=12541646

Clicca per visitare / obisci il forum: http://BINGA-BONGA.forumfree.net

1 volta al mese / 1 x na mesec



2. Forum BINGA-BONGA - NET PARADE - clicca

http://www.net-parade.it/cgi-bin/votazione...ente=bingabonga

3. Forum (di Binga) ENRICO-PAPI-Ultime-Notizie - NET PARADE - clicca

http://www.net-parade.it/cgi-bin/votazione.aspx?utente=marsa

Clicca per visitare / obisci il forum: http://ENRICO-PAPI-Ultime-Notizie.forumfree.net

Ogni ora / Vsako uro

:graziear2.gif:

 
Web  Top
view post Posted on 7/1/2007, 11:35
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,341
Location:
TRIESTE

Status:


SVIM SRBIMA I SRPSKIM
PRIJATELJIMA ZELIMO
SRECAN BOZIC I SRPSKU NOVU GODINU!


(A tutti serbi e agli amici di serbi
auguriamo un
Felice Natale e Felice Anno Nuovo)


--------------------------------------------------------------------------------

S postovanjem,

Serbian Yellow Pages, Inc
7400 N. Waukegan Rd.
Niles, Illinois 60714
847-588-0555 847-588-0333

www.SerbianYellowPages.com
[email protected]




:graziear2.gif:
image

image

 
Web  Top
21 replies since 5/1/2006, 01:38   3282 views
  Share