BINGA-BONGA

GRECIA, TURCHIA, MALTA, TUNISIA..., GRČIJA, TURČIJA, MALTA, TUNIS...

« Older   Newer »
  Share  
view post Posted on 4/1/2006, 21:54
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,341
Location:
TRIESTE

Status:


 
Web  Top
Siva
view post Posted on 10/1/2006, 16:10




Lansko poletje sem bila na V grčiji na Samosu. Glavno mesto tega otoka je Kokari.
Na otoku imajo , vino, med, ouzo in celo zrak neko posebno moč. Verjetno so za to kriva tudi sanjska, z zelenjem in vinsko trto poraščena pobočja, dolge prodnate plaže, osamljeni zalivi in nežno valovanje kristalno čistega morja.

Grki radi povedo, da je Samos ustvarjen za uživanje bogov. In tako kot vsi bogovi je marsikdo našel na njem nekaj božanskega. Kakor se nam otok rad pokaže v različnih podobah, tako ima tudi ljubezen več obrazov. Tako je ljubezen do vsega lepega navdihnila tirana Polikrata, da je v času njegovega vladanja Samos postal otok umetnosti in ustvarjalnosti. Še danes lahko občudujemo številne ostanke iz tistega obdobja, med drugim tudi eno največjih stvaritev obdobja antike – tunel Eupalinus. Neverjetni čar otoka je pustil svoje sledove tudi v znanosti. Na otoku sta se rodila in živela Epikur, bog uživaštva, ter veliki filozof in matematik Pitagora. Nekateri Samos zato imenujejo kar Pitagorov otok. Marsikaj je zapustil za sabo, med drugim tudi znamenito Pitagorovo čašo, katere skrivnost lahko spoznate na otoku. In lahko povem da se, danes lahko na tem otoku študira matematiko seveda se fakulteta imenuje po Pitagoru.


Naslednič dodam še slike..
 
Top
view post Posted on 10/1/2006, 17:36
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,341
Location:
TRIESTE

Status:



GRECIA - SAMOS - KOKKARI

imageimage

image

image

image



Edited by BINGA-BONGA - 7/10/2007, 16:43
 
Web  Top
bella_a
view post Posted on 11/1/2006, 10:37




Cau,

Jst obiskujem Grcijo ze zadnjih osem poletij in sem popolnoma navdusena nad Grki, ker so tako zelo pocasni in tako zelooo prijazni. Najlepse je na otokih, Atene so sicer vredne obiska vendar ne vec kot enkrat, pa se to bolj zaradi Akropole in Plake. V zadnjih parih letih so se stvari sicer mocno spremenile, predvsem po uvedbi evra so cene strmoglavo narasle; nad cimer se pritozujejo tudi domacini. Pa tudi horde vinjenih angleskih "turistov" zanjo biti nadlezne, jih tudi domacini bolj slabo prenasajo. Se vedno pa se najdejo otoki, kjer se je cas ustavil in se po letaliscu se vedno pasejo konji, po dvoriscu hotela podijo kokosi in prijazni domacini, ki ti ob odhodu podarijo domace olivno olje pa kaksno steklenico Ouze (njihovo nacionalno zganje). In cez vino s Samosa ga ni cool.gif
 
Top
view post Posted on 11/1/2006, 21:27
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,341
Location:
TRIESTE

Status:


Zivjo!
Jaz v Grciji nisem in ne bom bila, ker se bojim aviona! 1 x sem bila na Malorki pa sem mislila, da mi bo glava pocla v avionu! Potem po Italiji, parx v Avstriji in 2 x v nemciji pa po Jugi, jasno!

PROSIM, ce lahko tiste, ki znate ITALIJANSKO, PREVEDETE!!! HVALA!!!
 
Web  Top
bella_a
view post Posted on 12/1/2006, 09:02




Cau Bonga,

pa saj se, da v Grcijo tudi z ladjo, pa kaksen vlak tudi pelje. Na ladji je cist fajn, pa se kaksnega simpaticnega ponavadi spoznas, ker na letalu se vsi drzijo bolj zase na ladji pa ne... wink.gif Kar se prevajanja tice ga pa raje prepuscam drugim, italijansko sicer razumem dokaj dobro, o pisanju bi se pa dalo razpravljati huh.gif
 
Top
Hangala
view post Posted on 12/1/2006, 09:18




Ola jaz sem bila na Krfu za maturanca....mi je blo kar všeč sam ne tolk, da bi šla večkrat tja...spomnim se da smo šli v Ahilovo palačo....pa pomaranče smo robutal-kok se dobr sliš - pomaranče....drugač mi je blo pa ful noro v enem samostanu (drugač jih ne maram) tam smo na en list papirja napisal imena ljudi katerim želimo dobro...potem pa smo za njih prižgali eno svečko....v bistvu ni to tist kar mi je bilo všeč ampak občutek, ki sem ga imela ko sem odhajala iz samostana....bil je neverjetn občutek mirnosti-notranji mir, blaženosti, veselja in celo lebdenja....sej ne bi verjela sama seb da vse to doživljam, če ne bi to občutila tudi vodička in ena moja sošolka....ko smo se pogovarjale o tem so nas drugi samo čudno gledal, ker niso imel takega občutka....blo je the best
No pa še slikca tega samostana v glavnemu mestu Korfu. Zadaj je pa mišji otok (z ptičje prospektive se vidi v obliki miši):

image


Edited by BINGA-BONGA - 7/10/2007, 16:53
 
Top
view post Posted on 12/1/2006, 11:53
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,341
Location:
TRIESTE

Status:


RESNA GROZNJA!

Ce boste se naprej take slike kazale in me s tem ocitno provocirale, vam povem, da te rubrike ne bom vec gledala!

image

image

image



Resno si zelim potovati z veliko ladjo. Mogoce letos! Pridne

Binga ha tanta paura viaggiare con l'aereo!


Edited by BINGA-BONGA - 7/10/2007, 16:52
 
Web  Top
Amber 6
view post Posted on 28/2/2006, 18:36




Jaz pa želim it v Turčijo, zarad drugačne kulture, pa v Tunizijo in Maroko bi tud šla, rada bi videla puščavo....

smile.gif
 
Top
stellinasole
view post Posted on 8/3/2006, 10:20




Ojla, ti priporočam tako Tunizijo kot Turčijo. V Turčiji sem bila v Istanbulu, prekrasno mesto, bazarji, mošeje, prijazni ljudje. Pa hrana, ti povem da fenomenalna, samo da pomislim, se mi že sline cedijo.
Tunizija tudi OK, ni draga, lahko se spočiješ, pa tudi zgodovina, kultura. Jaz sem bila na severu v Hammametu, ker sem si poleg safarija, želela ogledati še Tunis in Kartagino.
Mi je všeč arabski svet, ker je tako pisan in drugačen od evropskega.
 
Top
view post Posted on 8/3/2006, 13:33
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,341
Location:
TRIESTE

Status:


Meni pa je prav vceraj en Slovenec razlagal, da nikoli vec ne gre v Turcijo (pa tudi drugi so mi isto povedali): umazanija, se ti prilepijo in tezijo z uslugami, hrana za nic....
 
Web  Top
stellinasole
view post Posted on 8/3/2006, 14:43




Glej ne vem, moja izkušnja ni bila slaba. Je pa res, da sem bila jaz samo v Istanbulu, tako da ne vem kako je drugje. Sami hodili ven jest tako kosila kot večerje in povsod super hrana, da o slaščicah niti ne govorim, ker toliko dobrot še nikjer drugje, mislim da ogromno sladic pobrali evropejci prav od njih.
Tudi s kolegico sva sami hodili po mestu, pa ni noben ne težil ali bil preveč vsiljiv s svojo robo. Medtem, ko so bili v Egiptu res težki prodajalci, ki se jih nikakor nisi mogel rešiti.
Osebno Istanbul priporočam, pa še pol mesta je na azijski pol pa na evropski strani. Počutila sem se varno in prijetno. Glede umazanije pa je itak znano, da je arabija umazana, se da preživeti.
Treba se je prepustiti in uživati
 
Top
view post Posted on 8/3/2006, 17:16
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,341
Location:
TRIESTE

Status:


Glede umazanije pa moram povedati, da bi bilo dobro, da bi prvo pri sebi pocistili, kajti zdi se mi, da bomo vsi tisti, ki veliko uporabljamo kompjuter, umrli od umazanije, kajti ni vec casa za pospravljanje, vedno se odlaga, vedno je nekaj nujno na pc-ju.....
 
Web  Top
stellinasole
view post Posted on 8/3/2006, 19:12




Imaš prav sem skoraj umrla od smeha, ko sem to prebrala. živa resnica.
ne bruce, ti si prava legenda
 
Top
view post Posted on 7/1/2007, 11:46
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,341
Location:
TRIESTE

Status:


SVIM SRBIMA I SRPSKIM
PRIJATELJIMA ZELIMO
SRECAN BOZIC I SRPSKU NOVU GODINU!


(A tutti serbi e agli amici di serbi
auguriamo un
Felice Natale e Felice Anno Nuovo)


--------------------------------------------------------------------------------

S postovanjem,

Serbian Yellow Pages, Inc
7400 N. Waukegan Rd.
Niles, Illinois 60714
847-588-0555 847-588-0333

www.SerbianYellowPages.com
[email protected]




:graziear2.gif:
image

image

 
Web  Top
16 replies since 4/1/2006, 21:54   877 views
  Share