BINGA-BONGA

CINA, KITAJSKA

« Older   Newer »
  Share  
view post Posted on 4/1/2006, 21:05
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,339
Location:
TRIESTE

Status:



Tukaj vse o KITAJSKI!

user posted image

Qua tutto della CINA!



Da bo vsem enkrat za vselej JASNO:

KUNG FU po kitajsko pomeni BORILNE VESCINE, torej: karate, tai chi chuan, judo, full contact, box, evo vse se rece 'kung fu'!

Torej, Bruce Lee treniral borilne vescine (Kung fu), kitajski karate!


Questo deve essere CHIARO UNA VOLTA PER SEMPRE!

KUNG FU significa in cinese ARTI MARZIALi, per cui: tutto scritto sopra č kung fu!

Allora, Buce Lee ha praticato Arti marziali (Kung fu), karate cinese!

Parole di dr. Zhao Ning Jun - un gran maestro!


Edited by BINGA-BONGA - 12/1/2006, 16:59
 
Web  Top
view post Posted on 5/1/2006, 20:11
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,339
Location:
TRIESTE

Status:


image

image Dr. ZHAO NING JUN

TAI CHI CHUAN - modo di vivere


Oggi Vi presento un bravissimo e bellissimo maestro di Tai Chi Chuan, che č anche un bravo medico chirurgo ortopedico:
ZHAO NING JUN, che ci dice:

- In Cina ho fatto l'universitŕ di Pechino studiando la medicina occidentale ed orientale e sono stato anche insegnante di
lingua cinese. Lavoravo all'Ospedale Centrale di Pechino come primario di chirurgia ortopedica. Ma in Cina ho lavorato anche con l'agopuntura, perché questa č la medicina tradizionale. Ed ho guarito tante persone".

- Quando sei venuto a Trieste e per che motivo?
- Sono venuto nel 1996, perché l'Italia mi piace. Io sono maestro di Tai Chi Chuan, stile Chen, che in Cina esiste giŕ da 12 generazioni, circa 500 anni. Il Tai Chi si usa per salute, difesa personale e puň insegnare la fiducia in se stessi, il coraggio, e a sviluppare la mente e lo spirito. Perché questi movimenti leggeri ti mettono in equilibrio gli organi e le energie Jin & Jang. In Cina questo č uno sport tradizionale e si fa all'aria aperta (possibilmente), nei parchi, e si fa quando si ha voglia e
tempo. Perciň giŕ a scuola i bambini imparano il Tai Chi. Tutta la mia famiglia fa Tai Chi, per esempio mia nonna, che lo faceva, aveva 101 anni quando č morta. L'anno scorso. Io faccio Tai Chi da circa 40 anni. Nel 2000 e nel 2002 siamo andati in Cina con il gruppo di Trieste, perché c'erano le gare internazionali di Tai Chi ed abbiamo vinto 11 medaglie
d'oro, e 2 bandiere per il gruppo piů bravo. Spero che questo sport diventi ufficiale alle Olimpiadi del 2008. Perciň consiglio alle persone di studiare Tai Chi. Cosě facendo vivranno meglio, piů sani, contenti e felici.

- Ma io so che hai anche un'altra cosa da dirmi. Riguarda i bodyguard…
- Ha, ha, ha… (ride)… Tre anni fa il Consolato Belga mi ha scelto per diventare la guardia del corpo della Regina Paola del Belgio. Quando Lei viene in Italia, mi chiamano. A me sembra molto divertente.

Tante grazie e buon proseguimento e ci vediamo in corso di Tai Chi, ogni martedě e giovedě dalle 20 alle 21 a Trieste.

L'intervista per una rivista triestina l'ho fatta io!


Edited by BINGA-BONGA - 25/8/2006, 17:53
 
Web  Top
view post Posted on 9/1/2006, 03:20
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,339
Location:
TRIESTE

Status:


HOT novica user posted image LEE YOUNG-AE

Na italijanska platna prihaja za Befana wekend azijski film "Lady Mascevanje" Park Chan-Wook,
ki je bil zelo dobro ocenjen na Beneskem filmskem festivalu. Igralka Lee je obdolzena (pa je nedolzna),
da je ugrabila otroka. Film je tipicen azijatski problem. Po 13-ih letih jece, kjer se ji dogajajo same brutalnosti,
kupi pistolo in zacne zasledovati - loviti njenega starega ucitelja Mr. Beaka, ki je odgovoren za smrt tega otroka
pa tudi drugih. (Prevedeno s Papizone)

Tega pa bom sla gledat!




<3/1/2006>
"Lady Vendetta" sbarca in Italia
Arriva sugli schermi italiani per il week end della Befana il film 'Lady Vendetta' di Park Chan-Wook tanto osannato alla Mostra di Venezia. La protagonista (Lee Young-ae) viene accusata, innocente, di aver rapito un bambino. Un delitto cosi' efferato che diventa un caso mediatico. Dopo tredici anni in una prigione piena di brutalita', Geum-ja compra una pistola e inizia la caccia al suo vecchio insegnante Mr Baek, il vero responsabile della morte di quello come di altri bambini.
 
Web  Top
view post Posted on 16/1/2006, 16:53
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,339
Location:
TRIESTE

Status:


HOT NEWS user posted image

L'attore - regista JACKIE CHAN sarŕ impegnato in una doppia produzione fino alla prossima estate. Di nuovo trasferito da Hollywood a Hong Kong, cittŕ che gli ha dato i natali, Jackie Chan č in procinto di girare le riprese del suo prossimo film, che per il momento ha un doppio titolo provvisorio "Project BB" e "Baby": la pellicola, sugli schermi a ottobre, girata insieme con Benny Chan, vede lo stesso regista in scena nella parte del malvagio, insieme con un cast orientale, tra cui Gao Tuanyuan, Yuen Biao e Sammo Hung. A partire dall'estate 2006, Jackie Chan sarŕ impegnato in un secondo progetto, in qualitŕ solamente di attore, nei panni di Capo Ispettore Lee: la pellicola č il terzo capitolo della serie "Rush Hour" e sarŕ firmata da Brett Ratner.


Igralec in reziser JACKIE CHAN snema dva nova filma vse do poletja. Spet se je preselil iz Hollywooda v Hong Kong in snema film s provizoricnima naslovoma "Project BB" in "Baby". V kinih bo oktobra, igra pa tudi Benny Chan, ki ga vedno vidi nekako divjega, potem pa je se tukaj celoten orientalski cast, med njimi Gao Tuanyuan, Yuen Biao in Sammo Hung. Poleti 2006 pa bo snemal drug film, bo samo igralec in bo Capo Ispettore Lee. To je tretji film serije "Rush Hour" reziserja Bretta Ratnerja. (Prevedeno s Papizone)

Povedati moram, da je Jackie moj ljubljenec!
 
Web  Top
view post Posted on 30/1/2006, 12:12
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,339
Location:
TRIESTE

Status:


NIHAOimage2006
image imageimage image





GUZHENG YANZHOU

Musica originale cinese, Guzheng č una cantante molto famosa!







Edited by BINGA-BONGA - 29/8/2006, 22:53
 
Web  Top
view post Posted on 30/1/2006, 13:02
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,339
Location:
TRIESTE

Status:


Kitajska se pripravlja na praznovanje novega leta

Hongkong/Peking - Prebivalci Azije se pripravljajo na praznovanje začetka novega lunarnega leta, ki bo v nedeljo. Po tradicionalnem kitajskem horoskopu je leto 2006 leto psa, ki simbolizira dobrosrčnost in pravičnost. Kljub temu pa kitajski astrologi napovedujejo, da leto, ki nosi ime človekovega najboljšega prijatelja, ne bo boljše za človeštvo, saj naj bi prineslo nove epidemije, teroristične napade in zaostritev severnokorejske jedrske krize.

user posted image

"Na splošno ni videti, da bi bilo prihajajoče leto dobro. Bo enako slabo kot minulo leto," je povedal vedeževalec iz Hongkonga Alion Yeo. "Leto psa je leto močnega ognja. To pomeni na primer gozdne požare, pa tudi vojaške konflikte," je pojasnil in dodal, da se bodo spori odvijali še posebej na Japonskem in v obeh Korejah ter bi lahko privedli do zaostritve severnokorejske jedrske krize.

Družinska srečanja, obiski vedeževalcev, petarde in ples

user posted image

Lunarno novo leto je največji praznik za Kitajce, ki predstavljajo kar petino svetovnega prebivalstva. Pričakali ga bodo ob pokanju petard in levjih plesih ter družinskih srečanjih, zaradi katerih se je ta teden ogromno število ljudi odpravilo na pot. Družine bodo v svojih domovih za to priložnost postavile posebne oltarje za prednike, kjer jim bodo darovali hrano in pijačo. Med nakupovanjem novih oblačil in hrane ter pripravami na praznovanje pa se bo mnogo Kitajcev odpravilo tudi k vedeževalcem, da vidijo, kaj jim bo prineslo leto psa.

Veliko "majhnih" težav

user posted image

Vedeževalec in znan strokovnjak za feng šui Peter So pa napoveduje, da bo leto 2006 "leto bolezni". Virusi, kot je virus ptičje gripe, se bodo razširili v zahodno Evropo in proti ameriški vzhodni obali, medtem ko se morajo azijska mesta pripraviti na pogostejše "želodčne bolezni", napoveduje So. Povečale se bodo tudi teroristične dejavnosti, predvsem na Tajskem, v Indoneziji ter v Korejah in Rusiji. "Na splošno bo veliko majhnih težav, ki pa ne bodo preveč resne," je še napovedal So.

Bushu zvezde ne bodo naklonjene

Medtem ko so vedeževalci razdeljeni glede gospodarskih napovedi v letu 2006, pa se zlatarji v Hongkongu veselijo velike prodaje zlatih figuric psa in drugih živali kitajskega astrološkega kroga, ki naj bi prinašale srečo in zaščito. Te naj bi nosili predvsem ljudje rojeni v letu psa, saj jim letos položaj zvezd ne bo naklonjen. Med slavnimi ljudmi, rojenimi v tem znamenju, sta pevki Jennifer Lopez in Madonna, hollywoodski režiser Steven Spielberg, milijarder Donald Trump, nekdanja ameriška predsednika Bill Clinton in George Bush starejši ter sedanji ameriški predsednik George Bush.

Družinsko praznovanje začinjeno z lokalnimi posebnostmi

Prihod novega leta bodo praznovali v večini azijskih držav, kjer živijo kitajske, vietnamske ali korejske narodne skupnosti. V vseh državah je to predvsem družinsko praznovanje, vendar bo praznovanje začinjeno tudi z lokalnimi posebnostmi; v Maleziji na primer tradicija dan pred novim letom zapoveduje temeljito čiščenje stanovanja, v Indoneziji pa bodo najbogatejši v templjih prižgali velike sveče in darovali hrano in denar velikemu številu beračev.

Brez nakupovalne mrzlice ne gre

Novo leto pa je tudi čas obdarovanja in brezglavega nakupovanja, še posebej vseh rdečih proizvodov in zlata. Darila visokim vladnim uradnikom lahko dosežejo gromozanske vsote denarja, zato so oblasti poostrile nadzor nad morebitno korupcijo. Seveda pa je praznovanje tudi priložnost za slavnostne večerje in številni Kitajci si bodo ob prihodu leta psa postregli s pasjim mesom, ki slovi kot afrodiziak in po svoji zdravilni moči. (STA/Foto Reuters)


Povzeto s SIOL neta!
 
Web  Top
view post Posted on 30/1/2006, 13:49
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,339
Location:
TRIESTE

Status:


Dr. ZHAO NING JUN

image


TAI CHI CHUAN - NACIN ZIVLJENJA



Danes vam predstavljam odlicnega in lepega maestra Tai chi Chuana, ki je tudi odlicen dr. kirurg ortoped, ki pravi:
- Univerzo sem napravil v Pekingu, studiral sem vzhodnjasko in zahodnjasko medicino in sem tudi profesor kitajscine. Delal sem v glavni pekinski bolnisnici kot primarij kirurg ortoped. Na Kitajskem sem zdravil tudi z akopunkturo, kajti to je pri nas tradicionalna medicina. Pozdravil sem veliko ljudi.

Kdaj si prisel v Trst in zakaj?
- Prisel sem leta 1996, Italija mi ugaja. Sem ucitelj Tai Chi Chuana, stila Chen, ki na Kitajskem obstaja ze 12 generacij, pribl. 500 let. Tai chi je za zdravje, osebno zascito in lahko nauci zaupati sam vase, pogum, razviti spomin in duh. Ta rahla gibanja ti uravnotezijo organe z energijama Jin in Jang. Na Kitajskem je to narodni sport, dela se na odprtem (ce je le mogoce), v parkih in kadar kdo hoce. Ze v soli se otroci tega ucijo. Vsa moja druzina zna Tai chi, npr. moja stara mama je dozivela 101 leto, ko je umrla. Jaz ga prakticiram ze pribl. 45 let. (Rojen 1957, izgleda pa star 28 let)

Leta 200 in 2002 smo sli z grupo iz Trsta na Kitajsko, kajti tam se prirejajo meddrzavna tekmovanja Tai chija in smo dobili 11 zlatih medalj in 2 zastavi za najboljso grupo. Upam, da bo ta sport postal uraden tudi na Olimpijadah 2008. Zato svetujem osebam, da studirajo Tai chi, tako bodo lazje in lepse ziveli, bolj srecno in veselo.


Vem, da mi imas se nekaj drugega za povedati, glede bodyguard...
- Hahahaaaa .... Pred tremi leti me je Belgijski Konzolat izbral za osebnega telesnega cuvaja kraljice Paole. Ko pride v Italijo me poklicejo. Zdi se mi zelo zabavno!

Najlepsa hvala in vidiva se na tecaju Tai chija, vsak torek in cetrtek v Trstu.

Povem, da je dr. Zhao tudi moj zdravnik, da mi je pozdravil kolena z akopunkturo, moj prijatelj. Moj intervju je objavljen v trzaski reviji Freaks leta 2003. Imel pa je tudi veliko stagev v ljubljani!


HVALA ZHAO, SRECNO 2006 - NIHAO!
:woot_jump.gif:

Edited by BINGA-BONGA - 13/3/2008, 12:51
 
Web  Top
killbirra
view post Posted on 26/3/2006, 13:58




Pratichi il Tai Chi?
Anch'io faccio arti marziali, ho iniziato con il Kung fu di Shin Dae Wuong, poi sono passato allo Shaolin (quando viene in italia studiamo con il monaco Shi De Chen).
In passato ho avuto anche una breva ma bellissima esperienza con il Bagua Zhang (Pa Qua Chang) del M° Zhang Dugan.
Mi piace tantissimo praticare le arti marziali, anche se non sono tanto bravo..



ma KUNG FU non significa "duro lavoro" o "uomo meritevole"? (in cantonese invece ha il significato di "arte marziale")
Il termine esatto per arte marziale dovrebbe essere WUSHU (da non confondere con il Wushu Moderno che č uno sport acrobatico piu' che un arte marziale).
 
Top
view post Posted on 26/3/2006, 20:59
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,339
Location:
TRIESTE

Status:


killbirra ciao, BENVENUTO!

Io faccio Tai chi, prima Karate. Mi ha detto dr. Zhao: KUNG FU = arti marziali, insomma, scrive sopra all'inizio. Chiderň ancora una volta. Bravura perň viene soltanto con le kate (karate) o forme (tai chi).
Evita combatimenti. Ciao!


image

Ottimo questo! Pure io son contraria, sopattutto non sopporto ok e le altre parole inglesi!
 
Web  Top
view post Posted on 11/5/2006, 15:10
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,339
Location:
TRIESTE

Status:



imageimage

Un carissimo saluto da dr. Zhao Ning Jun.
En dragi pozdrav od ....



Pa se tole pove: dr. ing. itd... se SME UPORABLJATI samo v sluzbi in NE KAR TAKO, ko se eden med ljudmi predstavi ... dober dan ,sem dr., ing . ...ta pa ta... Izrecno mi je prepovedal, da ne napisem dr., toda .... Tudi jaz sem tega mnenja. Ce se ti eden predstavi kot dr., ga takoj drugace zacnete gledati in se vam zdi, da ste nekako pocasceni. Pa mi povejte: vsi ti rudarji, peki..., ki nam dajejo osnove za zivljenje ALI SI ONI NE ZASLUZIJO SPOSTOVANJA?

Ogled Prepovedanega mesta v Pekingu stane 100 yenov, cca 10 €, to pa je ogromno za enega povprecnega Kitajca, skoraj pol place. Zdaj je vse drago tudi tam.


E vi dico ancora questo: dr. ing. .... NON SI DEVE UTILIZZARE soltanto sul lavoro e NON cosě, ogni giorno, quando ti presenti .... buongiorno, sono dr. ing.... NO č NO! Mi ha detto che non devo aggiungere dr., ma io..... Anch'io penso cosě! Quanto ti presentano un dr., lo guardi diversamente e ti sembri anche piů onorato, perchč conosci una persona cosě importante. Dittemi: ma minatori, panetrieri..., tutti quelli che ci danno da vivere, ESSI NON SI MERITANO un RISPETTO?

Una visita della Cittŕ Proibita a Pechino costa 100 yen, cca 10 €, e questo č troppo per un cinese, quasi una paga. Adesso č tutto caro in Cina!
 
Web  Top
view post Posted on 29/8/2006, 21:48
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,339
Location:
TRIESTE

Status:


:stellinina7er.gif: :stellinina7er.gif: N I H A O :stellinina7er.gif:

image

image


 
Web  Top
view post Posted on 13/10/2006, 01:05
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,339
Location:
TRIESTE

Status:


L’intervista in esclusiva con il
Dr. ZHAO NING JUN
19. settembre 2006



E’ tornato dalla Cina e glielo chiesto:
Quante ore durra il viaggio Trieste – Pechino? Quanto costa il biglietto? Hai paura viaggiare in aereo? Cosa facevi in Cina?

- 10 ore e per noi costa 600 € andata e ritorno. Nooo, che paura!
Vado a visitare i miei genitori (la mamma č una bravissima dr. Cardiologa e il papŕ č un generale in pensione), dopo studio Tai chi chuan con il mio maestro – buddista. Per noi in Cina č un bravo maestro come un papŕ. Lui mi insegna da quando ero piccolo e siamo molto vicini.
Studio pure la medicina tradizionale, agopuntura, medicina naturale, erbe, massaggio. Sono stato tre settimane e sono tornato 12. settembre.

Che cosa mangi in Cina? Di sera dove vai, cosa fai? Vai in disco a ballare?
- Mi piacciono tantissimo i ravioli, il tradizionale cibo cinese. E’ una lunga tradizione e per Capo d’anno mangiamo questo. No, no, non vado in disco, studio la teoria della medicina tradizionale. Ci sono sempre le novitŕ.
Dopo vado in montagna che si trova in altezza di cca 1500 m, all’ovest in un tempio di buddismo e ci sono cca 30 uomini. Prima vado in treno cca 6 ore, poi in pullman cca 5 ore, per cui quasi 10/11 ore e proseguo con asino, perché non c’č la strada per macchina. Lě č freddo, fresco, perché c’č il bosco intorno, ci sono anche i fiumi e i torrenti, la neve non c’č. La neve c’č intorno 3000 m.

Come sei vestito in monastero?
- Io sono vestito normale, perché sono un ospite, allievo. Loro hanno i vestiti o di marrone scuro o il colore di melone o giallo dipende dal loro livello. Quelli con il livello piů alto hanno i vestiti gialli, il colore d’oro, il colore dei cinesi. Invece principianti hanno il colore marrone scuro. Sono monaci, buddisti.

Ma tu sai nuotare?
- Sě, sě so nuotare pure bene ed ero anche due volte il campione di Pechino, quando andavo ancora a scuola. Mi piace nuotare e so tutti tipi di nuoto libero. Ho cominciato con l’etŕ di 5 anni. Avevo pure un bravo insegnante. Adesso vado a nuotare a Barcola – Trieste.

Vai ancora a Lubiana a fare i corsi di massaggio?
- Sě, andrň di nuovo l’anno prossimo.

Invece i corsi di Tai Chi Chuan a Trieste?
- Ogni Martedě e Giovedě, dalle 14 – 15 e 20,30 – 22. Di pomeriggio ci sono gli allievi nuovi, principianti (in una pallestra vicino allo Stadio), ma di sera c’č il mio gruppo che va avanti con me giŕ da tanti anni (Piazza Oberdan, la scuola Dante). Facciamo pure combattimento, esercizi con le spade e tutto quello che riguarda Tai Chi.

Grazie! Ma la prossima volta mi porti pure le foto con le medaglie d’oro, quando siete stati con il gruppo triestino i campioni mondiali di Tai Chi Chuan. Nihao!
 
Web  Top
view post Posted on 15/10/2006, 03:03
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,339
Location:
TRIESTE

Status:


:ani_congrats.gif:
:stellinina7er.gif: CINA :stellinina7er.gif:

 
Web  Top
view post Posted on 20/10/2006, 16:35
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,339
Location:
TRIESTE

Status:


Dr. Zhao Ning Jun - Intervju

21496_binga-zhao_show



Vrnil se je s Kitajske in sem ga vprasala:
Koliko ur letenja je TS - Peking? Koliko stane karta? Se bojis leteti? Kaj si delal na Kitajskem?

- 10 ur, za nas stane 600 € gor in dol. Neee, kaksen strah!
Grem obiskati moje starse (mama je odlicna kardiologinja in oce je upokojeni general), potem studiram Tai chi z mojim budisticnim uciteljem. Na Kitajskem je dober ucitelj skoraj kot oce. On me ze od malega uci in sva si zelo blizu.
Studiram tudi tradicionalno medicino, akopunkturo, naravno medicino, zelisca, masaze. Bil sem 3 tedne, vrnil sem se 12. septembra.


Kaj jes na Kitajskem? Kam gres zvecer, kaj delas? Ali gres v disko plesat?
- Najraje imam ravijole, tradicionalna kitajska hrana, ki ima dolgo tradicijo in jo jemo za Novo.
Ne, ne, ne grem v disko, studiram teorijo tradicionalne medicine. Vedno so novosti.
Potem grem v gore na visini cca 1500 m, na vzhodu Kitajske v Budisticni Tempelj, kjer je priblizno 30 budistov. Prvo grem z vlakom pribl. 6 ur, potem z avtobusom pribl. 5 ur, to je ze skoraj 10/11 ur in potem nadaljujem na oslu, ker ni cest za avto. Tam je mrzlo, sveze, ker so gozdovi okoli, reke in hudourniki, snega ni - sele na okoli 3000 m.


Kako si oblecen v samostanu?
- Jaz normalno, ker sem gost, ucenec. Oni imajo temno-rjava oblacila ali v barvi melone ali rumena, odvisno od njihove stopnje. Najvisji imajo rumena, barva zlata, barva Kitajcev. Zacetniki pa imajo temno-rjava. Vsi so budisticni duhovniki.

Ali znas plavati?
- Da, da, celo odlicno. 2 krat sem bil prvak Pekinga, ko sem se hodil v solo. Vsec mi je plavanje in znam vse stile. Zacel sem, ko sem imel 5 let, imel sem tudi dobrega ucitelja. Zdaj hodim plavat v Barkolo - Trst.

Ali gres se v Ljubljano na predavanja masaze?
- Da, spet bom sel drugo leto.

Kaj pa tecaji Tai chi chuana v Trstu?
- Vsak torek in cetrtek od 14 - 15 in od 20,30 - 22. Popoldne so novi ucenci, zacetniki (telovadnica pri Stadionu), zvecer pa je moja grupa, katero ucim ze vec let (Trg Oberdank, sola Dante). Se tudi borimo, imamo vaje s sabljami in vse tisto, kar zajema Tai chi.

Hvala. Toda naslednjic mi moras prinesti tudi slike z zlatimi medaljami, katere ste osvojili na Kitajskem, ko je bilo Svetovno prvenstvo Tai chi chuana, kjer ste bili s to trzasko grupo. Nihao!


Edited by IRENA-MARS - 15/6/2014, 15:25
 
Web  Top
29 replies since 4/1/2006, 21:05   3665 views
  Share