BINGA-BONGA

CINA, KITAJSKA

« Older   Newer »
  Share  
BINGA-BONGA
view post Posted on 30/1/2006, 13:49 by: BINGA-BONGA
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,341
Location:
TRIESTE

Status:


Dr. ZHAO NING JUN

image


TAI CHI CHUAN - NACIN ZIVLJENJA



Danes vam predstavljam odlicnega in lepega maestra Tai chi Chuana, ki je tudi odlicen dr. kirurg ortoped, ki pravi:
- Univerzo sem napravil v Pekingu, studiral sem vzhodnjasko in zahodnjasko medicino in sem tudi profesor kitajscine. Delal sem v glavni pekinski bolnisnici kot primarij kirurg ortoped. Na Kitajskem sem zdravil tudi z akopunkturo, kajti to je pri nas tradicionalna medicina. Pozdravil sem veliko ljudi.

Kdaj si prisel v Trst in zakaj?
- Prisel sem leta 1996, Italija mi ugaja. Sem ucitelj Tai Chi Chuana, stila Chen, ki na Kitajskem obstaja ze 12 generacij, pribl. 500 let. Tai chi je za zdravje, osebno zascito in lahko nauci zaupati sam vase, pogum, razviti spomin in duh. Ta rahla gibanja ti uravnotezijo organe z energijama Jin in Jang. Na Kitajskem je to narodni sport, dela se na odprtem (ce je le mogoce), v parkih in kadar kdo hoce. Ze v soli se otroci tega ucijo. Vsa moja druzina zna Tai chi, npr. moja stara mama je dozivela 101 leto, ko je umrla. Jaz ga prakticiram ze pribl. 45 let. (Rojen 1957, izgleda pa star 28 let)

Leta 200 in 2002 smo sli z grupo iz Trsta na Kitajsko, kajti tam se prirejajo meddrzavna tekmovanja Tai chija in smo dobili 11 zlatih medalj in 2 zastavi za najboljso grupo. Upam, da bo ta sport postal uraden tudi na Olimpijadah 2008. Zato svetujem osebam, da studirajo Tai chi, tako bodo lazje in lepse ziveli, bolj srecno in veselo.


Vem, da mi imas se nekaj drugega za povedati, glede bodyguard...
- Hahahaaaa .... Pred tremi leti me je Belgijski Konzolat izbral za osebnega telesnega cuvaja kraljice Paole. Ko pride v Italijo me poklicejo. Zdi se mi zelo zabavno!

Najlepsa hvala in vidiva se na tecaju Tai chija, vsak torek in cetrtek v Trstu.

Povem, da je dr. Zhao tudi moj zdravnik, da mi je pozdravil kolena z akopunkturo, moj prijatelj. Moj intervju je objavljen v trzaski reviji Freaks leta 2003. Imel pa je tudi veliko stagev v ljubljani!


HVALA ZHAO, SRECNO 2006 - NIHAO!
:woot_jump.gif:

Edited by BINGA-BONGA - 13/3/2008, 12:51
 
Web  Top
29 replies since 4/1/2006, 21:05   3693 views
  Share