BINGA-BONGA

CINA, KITAJSKA

« Older   Newer »
  Share  
BINGA-BONGA
view post Posted on 20/10/2006, 16:35 by: BINGA-BONGA
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,341
Location:
TRIESTE

Status:


Dr. Zhao Ning Jun - Intervju

21496_binga-zhao_show



Vrnil se je s Kitajske in sem ga vprasala:
Koliko ur letenja je TS - Peking? Koliko stane karta? Se bojis leteti? Kaj si delal na Kitajskem?

- 10 ur, za nas stane 600 € gor in dol. Neee, kaksen strah!
Grem obiskati moje starse (mama je odlicna kardiologinja in oce je upokojeni general), potem studiram Tai chi z mojim budisticnim uciteljem. Na Kitajskem je dober ucitelj skoraj kot oce. On me ze od malega uci in sva si zelo blizu.
Studiram tudi tradicionalno medicino, akopunkturo, naravno medicino, zelisca, masaze. Bil sem 3 tedne, vrnil sem se 12. septembra.


Kaj jes na Kitajskem? Kam gres zvecer, kaj delas? Ali gres v disko plesat?
- Najraje imam ravijole, tradicionalna kitajska hrana, ki ima dolgo tradicijo in jo jemo za Novo.
Ne, ne, ne grem v disko, studiram teorijo tradicionalne medicine. Vedno so novosti.
Potem grem v gore na visini cca 1500 m, na vzhodu Kitajske v Budisticni Tempelj, kjer je priblizno 30 budistov. Prvo grem z vlakom pribl. 6 ur, potem z avtobusom pribl. 5 ur, to je ze skoraj 10/11 ur in potem nadaljujem na oslu, ker ni cest za avto. Tam je mrzlo, sveze, ker so gozdovi okoli, reke in hudourniki, snega ni - sele na okoli 3000 m.


Kako si oblecen v samostanu?
- Jaz normalno, ker sem gost, ucenec. Oni imajo temno-rjava oblacila ali v barvi melone ali rumena, odvisno od njihove stopnje. Najvisji imajo rumena, barva zlata, barva Kitajcev. Zacetniki pa imajo temno-rjava. Vsi so budisticni duhovniki.

Ali znas plavati?
- Da, da, celo odlicno. 2 krat sem bil prvak Pekinga, ko sem se hodil v solo. Vsec mi je plavanje in znam vse stile. Zacel sem, ko sem imel 5 let, imel sem tudi dobrega ucitelja. Zdaj hodim plavat v Barkolo - Trst.

Ali gres se v Ljubljano na predavanja masaze?
- Da, spet bom sel drugo leto.

Kaj pa tecaji Tai chi chuana v Trstu?
- Vsak torek in cetrtek od 14 - 15 in od 20,30 - 22. Popoldne so novi ucenci, zacetniki (telovadnica pri Stadionu), zvecer pa je moja grupa, katero ucim ze vec let (Trg Oberdank, sola Dante). Se tudi borimo, imamo vaje s sabljami in vse tisto, kar zajema Tai chi.

Hvala. Toda naslednjic mi moras prinesti tudi slike z zlatimi medaljami, katere ste osvojili na Kitajskem, ko je bilo Svetovno prvenstvo Tai chi chuana, kjer ste bili s to trzasko grupo. Nihao!


Edited by IRENA-MARS - 15/6/2014, 15:25
 
Web  Top
29 replies since 4/1/2006, 21:05   3693 views
  Share